Trespa ® : Inovácia je základom budúcnosti

Dobrý dizajn začína s inšpiráciou, výnimočnou víziou a provokatívnym zmýšľaním.

História

Cesta značky Trespa ® začala pred viac ako 57 rokmi, kedy nemecký obchodník s drevom Herman Krages založil firmu na výrobu vysokotlakových laminátov v mestečku Weert v Holandsku. A práve tu započal príbeh fasádnych obkladov značky Trespa ® . Samotná značka bola založená v roku 1961 a prvé panely sa pod týmto trhovým názvom predali o 2 roky neskôr. V rokoch 1970 – 1990 značka prešla mnohými zmenami. Predovšetkým z hľadiska pôsobnosti vstúpila na svetový trh a takisto v rámci výroby fasádnych obkladov zaviedla nové technologické postupy, ktoré skvalitnili proces výroby a kvalitu výsledného produktu. Začiatok 90-tych rokov inšpiroval Trespu k rozšíreniu svojej ponuky. Na trh vstúpila s novými druhmi HPL - kompaktných dosiek, ktoré sa stali využívanejšími v exteriéroch i interiéroch. Trespa ® získala niekoľko certifikátov medzi nimi aj ISO 14001 – Systém environmentálneho manažmentu. Začiatok 21. storočia sa opäť niesol v duchu pokroku, rozšírenia pôsobnosti i výroby. Značka predstavila nové druhy fasádnych obkladov, ktoré patria na trhu medzi najmodernejšie a najinovatívnejšie materiály odvetraných fasád.

Trespa ® Meteon ®

Kompaktné panely Trespa ® Meteon ® uviedol na trh výrobca v roku 2003. Exteriérový obklad je určený na obkladanie verejných budov, rodinných domov, showroomov, balkónov alebo chát. Je extrémne odolný voči mechanickému poškodeniu, poryvom vetra, UV žiareniu a navyše si dlhodobo zachováva svoju farebnú stálosť. Vďaka profesionálnej montáži spĺňa všetky kvalitatívne prvky odvetrávanej fasády.

Všetky produkty

Trespa ® fasáda, ktorá rozpráva svoj príbeh.

Profi Compact

Vlastnosti

Samotná kompaktná doska Trespa ® Meteon ® je vyrobená zo živíc vytvrdených teplom, ktoré sú homogénne vystužené drevenými vláknami. Samotná doska je zo 70 % tvorená prírodnými vláknami, čo značí ekologické vnímanie. Pigmentová živica zabezpečuje farebnú stálosť. Odolnosť je zabezpečená vďaka špeciálnemu elektrónovému lúču, ktorý vytvrdzuje povrch dosiek.

Trespa ® Meteon ® ako druh
odvetrávanej fasády prezentuje svoje vlastnosti:

Elegantný dizajn

vďaka symetrii a modernému dizajnu dodáva Trespa ® Meteon ® akémukoľvek objektu to správne svetlo a dodáva jedinečný nádych života. Vďaka kompaktným doskám tejto kvality vytvoríte abstraktný dizajn fasády domu či akejkoľvek verejnej budovy.

Farebná stálosť

vďaka pigmentovanej živici je biela fasáda, žltá, červená, modrá či vzorovaná fasáda len otázkou pre vašu kreativitu. Rôzne variácie a povrchové úpravy dosiek nám umožňujú hrať sa s odtieňmi i svetlom a vytvoriť unikátny dizajn. Navyše po desiatky rokov je farba bez zmien.

Vysoká odolnosť

odolnosť zabezpečujú kvalitné materiály a technologické procesy, ktoré pri spracovávaní výrobca využíva. Lisovanie drevených vlákien pod vysokým tlakom či vytvrdzovanie za pomoci elektrónových lúčov majú zásluhu na odolnej doske, ktorá je odolná voči vetru, teplu, mrazu či mechanickému poškodeniu.

Perfektné izolačné a termoregulačné vlastnosti

tie sú zabezpečené vďaka moderným technológiám a takisto správnej montáži celej odvetranej fasády. Fasáda domu tak nielen púta na pohľad, ale spĺňa i funkčný účel.

Farebná a tvarová variabilita

samotné dosky je možné pripevňovať na nosnú konštrukciu vertikálne či horizontálne. Dosky je možné narezať a vytvoriť tak unikátne tvary a farebné kombinácie rôznych dekoratívnych materiálov.

Jednoduchá údržba

odolnosť fasádnych obkladov Trespa ® Meteon ® je podčiarknutá i jednoduchou údržbou. Samotné dosky sú jednoducho umývateľné. Zbavíte sa tak nečistôt alebo nasprejovaných grafitov.

Ekologické myslenie

skrz prírodu sa Trespa ® Meteon ® prepracovala k dokonalej súhre ekologickej výroby i dizajnu, ktorú sú v harmónii s prírodou.

Táto stránka používa cookies! Viac informácií